Michaelská slavnost

|

Tento týden jsme s dětmi z prvního stupně slavili Michaelskou slavnost. Je to jedna z prvních podzimních slavností, kde si připomínáme boj statečného Michaela s drakem.

„V přírodě se vyrovnává den a noc, nastává podzimní rovnodennost, příroda se ukládá ke spánku, ubývá světla a nastává temná část roku. Michael je představitelem vnitřního světla, které nám dává sílu překonat tmu, překážky, ale i sebe sama. Ve všech činnostech se snažíme překonávat sami sebe a naše strachy.“ Michaelskou slavnost letos připravovala naše osmá třída a studenti 1. ročníku lycea. Děti byly rozděleny na dvě místa: 1.-3. třída do porubského lesoparku a 4. a 5. třída na hošťálkovický kopec.
Na děti nejdříve čekala řada stanovišť s interaktivními úkoly, kde zkoušely svou odvahu, aby uměly pomoct Michaleovi v boji s drakem. Nakonec byly svědky tradičního souboje Michaela s drakem v podání žáků osmé třídy.
Zazpívali jsme si také tradiční michaelské písně, a to jak ve čtvrtek v přírodě, tak i v pátek všichni společně na školní chodbě.

Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě.