Proběhlé akce

Proběhlé akce 2022/2023

Waldorfské Májové odpoledne plné her pro děti i rodiče

Details

2. 5. 2023 13:00 do večera, Porubská Myslivna
Waldorfské májové odpoledne myslím všechny utvrdilo v tom, že Waldorf je prostě láska.

Od sluníčka, přes zataženo, po déšť, jsme okupovali Porubskou Myslivnu. Děkujeme všem rodičům ze školy i ze školky, kteří se zapojili do příprav i na místě. Děcka hrály hledačku scavenger hunt, navigovaly se na opičí dráze, poznávaly bylinky, cvičily paměť, balancovaly na slackline a samozřejmě si kolem vytvořily spoustu dalších her.
Děkujeme všem (rodičům, dětem, paním učitelkám), kteří i přes následný déšť přišli, kytara byla, oheň byl, bylo to krásné. Těšíme se zase příště.

Návrh

Workshop na výrobu měděných hůlek

Details

O víkendu 20. – 21.5 proběhla dílna na výrobu měděných hůlek pod vedením Jiřího Moravce. Společnými silami se nám podařilo utepat 15 kousků, které děti využijí v hodinách eurytmie. Zážitek to byl velmi příjemný, i díky úžasné obsluze mladších účastníků z řad dětí, které pilným měditepcům připravovaly wafle, kávu či čaj. Velké díky patří organizační dvojici Petru Duškovi a Janu Krejzkovi.

Návrh

Pojďme tvořit školní zahradu

11. 5. 16:00

Na prvním setkání všech, kterým záleží na vzhledu a funkčnosti zahrady kolem školy, jsme se ve složení paní vychovatelky z družiny, paní asistentka a rodiče domluvili na jasném postupu a vizi. Hlavní plán je do konce roku 2023 zpracovat komplexní projekt školní a školkové zahrady, rozfázovaný na etapy, ve spolupráci s odborníky, zejména zahradním architektem.

Plán práce:

  • do konce června oslovit a najít vhodného zahradního architekta. Víte o někom, dejte vědět!
  • do září sebrat požadavky učitelů Waldorfského kampusu, sbírat požadavky rodičů
  • od září začít pracovat na projektu se zahradním architektem

Tvorba komplexního plánu je také finančně náročná záležitost, proto také řešíme různé zdroje financování a dotační příležitosti.

Zahradní slavnost pro učitele a pracovníky MŠ, ZŠ a lycea

28. 6. od 15:00, školkovská zahrada


Další proběhlé akce

Den otevřených dveří v MŠ Větrná

12. 4. 10:00 – 11:00

Zápis na školní rok možný od 20.4.2023 Více informací zde.


Zápis na Waldorfskou ZŠ a SŠ

3. a 4. 4. 13:00 – 18:00 


Přednáška o školní připravenosti na MŠ Větrná

2. 6. 15:30 bude v MŠ Větrná přednáška o školní připravenosti MUDr. Sylva Tomečková, která se zabývá antroposofickou medicínou.Valná Hromada Waldorfského sdružení Ostrava a Plénum rodičů

16. 3. 2023 se uskutečnila Valná hromada Waldorfského sdružení Ostrava a Plénum rodičů. Přečtěte si, jaké to bylo. Podívejte se, kdo je v novém vedení Waldorfského sdružení Ostrava.

Výroční zpráva 2019 – 2022 k přečtení zde.

Sbírka pro Waldorfský kampus

Zapojte se do sbírky vybavení pro základní a mateřskou školu a lyceum. Podívejte se do tabulky, kde naleznete seznam potřeb. Bližší informace na podstránce Sbírka pro Waldorfský kampus. Děkujeme všem, kteří se již do sbírky zapojili ❤️

Zapojte se

Zapojit se můžete ať už tím, že přidáte ruku k dílu, pomůžete svým know how, zapojíte se do organizace akcí, uspořádáte workshop pro ostatní na téma, které vás baví, seženete vybavení či darujete finanční obnos. Jakákoliv vaše aktivita posiluje naše waldorfské společenství a pomáhá obnovit vztahy narušené lockdownem v minulých letech.

Máme za sebou v roce 2023

Valná hromada WSO a Plénum rodičů a učitelů 16. 3. 2023