Družina

Družina je nedílnou a velmi oblíbenou součástí dne našich prvostupňových žáčků. V roce 2023/2024 budou moci navštěvovat děti pět oddělení školní družiny. 5. oddělení je určeno dětem z 5. a 6. třídy.

Děti mohou využít čas strávený v družině k odpočívání, pohybu a hraní s kamarády, k tvoření a zábavám s paní vychovatelkou a také navštěvovat kroužky vedené vychovatelkami družiny.

 A jaký je náš den…?

Na oběd chodíme podle koncových hodin. Cesta je to dlouhá, jídelna je v druhém pavilonu školy, a tak nám to zabere trochu času i ubere trochu času pro jinou zábavu. Je to taková procházka tam a zase zpátky. Na oběd se neprochází pouze jedno oddělení, které má své místo u jídelny.

Po obědě odpočíváme, zklidníme své myšlenky, povídáme si ve společném kruhu, zpíváme, čteme si pohádky, příběhy, básničky, hádanky. Můžeme si lehnout na koberec nebo žíněnky, zachumlat se do deky a polštáře a uvolnit celé tělo nebo si potichoučku hrát.

Po pohádce už je nás slyšet více. A není se co divit, je nás plné oddělení. Bavíme se, hrajeme si a tvoříme pro radost. Inspirací k tvoření s paní vychovatelkou jsou roční období, ruční práce, malování, fantazii se meze nekladou.

Od 14 hodin využíváme příznivé počasí a chodíme ven, na procházky, na školní zahradu a hřiště. Běháme i neběháme, honíme se za míčem i bez míče, jezdíme na koloběžkách, hrajeme si s dětmi z jiných oddělení, lezeme po stromech a sedíme na stromech a zkrátka se hýbeme. V teplých měsících roku venku na dece ve stínu stromů také tvoříme.

Pokud prší, zůstáváme ve svém oddělení a pokračujeme v tom, co nás právě baví s kamarády nebo s paní vychovatelkou.

Kolem 15 hodin je odpolední svačinka – dáme si něco dobrého na zub. Zbývající čas se věnujeme hrám venku nebo uvnitř podle počasí.

Informace o platbách a co je dobré vědět:

  • Ranní družina funguje od 6:00 hodin.
  • Odpolední provoz končí v 17:00 hodin pro žáky 1. – 4. třídy a v 15:00 hodin pro žáky 5. a 6. třídy.
  • Kontakt na vedoucí školní družiny Danielu Bartošovou: daniela.bartosova@waldorfporuba.cz nebo telefon +420 732 767 968

Jedenáctero pro rodiče vás jednoduchou formou seznámí se vším, co potřebujete vědět.


Příspěvek na školní družinu je od 1.9. 2023 ve výši 150 Kč/dítě/měsíc. Platbu na období září až prosinec ve výši 600 Kč zašlete do 30.9.2023 Platbu na období leden až červen ve výši 900 Kč zašlete do 30.1. 2024. Upřednostňujeme bezhotovostní platbu na účet školy, č.ú. 123-338835 0237/0100, do poznámky prosím napište ŠDw a jméno a příjmení dítěte. Po individuální domluvě lze uhradit platbu hotově u vedoucí školní družiny Daniely Bartošové.


Ke stažení:

Omluvenka – dřívější odchod

Vyzvednutí žáka jinou osobou

Zápisový lístek do družiny

Vnitřní řád školní družiny