Úspěchy našich dětí

|

Naše škola se přihlásila do mezinárodního projektu YOUNG REPORTERS FOR THE ENVIRONMENT (Mladí reportéři pro životní prostředí) a máme za sebou úžasný úspěch. Skupině studentů se podařilo uspět hned ve dvou kategoriích. Získali jedno první a jedno druhé místo. S reportáží Black city se navíc probojovali až do mezinárodního kola!

Všem, kteří se do výroby videí zapojili moc děkujeme. Výhercům gratulujeme a držíme palce.

„Projekt Mladí reportéři pro životní prostředí je vzdělávací program mezinárodní organizace FEE – Foundation for Environmental Education určený žákům ve věku 11 – 25 let. V zahraničí úspěšně běží již 25 let, je do něj zapojeno 41 států a přes 300 000 studentů. Byl oceněn cenou Earth Prize 2018 za přínos v oblasti environmentálního vzdělávání. Soutěž probíhá nejprve na národní úrovni, kdy žákovské výstupy posuzuje národní porota složena z předních odborníků z řad novinářů, filmařů, fotografů a odborníků na environmentální vzdělávání. Vítězné výstupy národního kola pak postupují do kola mezinárodního. Výsledky mezinárodního kola bývají známe začátkem června.“ (www.mladireporteri.org)

Video reportáž, která díky vítězství v celonárodní soutěži postoupila do mezinárodního kola, zachycuje vývoj ekologických problémů spojených s těžbou v Ostravě.

https://www.youtube.com/watch?v=twx3KUfHNT

Naše druhá video reportáž, která v celonárodním kole skončila na krásném druhém místě, pojednává o světelném smogu.